سروش     RSS     Admin
۱۳۹۹/۰۷/۲۱

اسناد مالی و بدهی های معوقه شهرداریها ساماندهی شد

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ساماندهی اسناد مالی و بدهی های معوقه شهرداریها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور،‌ محسن کوشش تبار با اعلام خبر فوق گفت: طی سنوات مختلف، شهرداریها بابت بدهی های خود به سازمان، چک های اقساط ارائه نموده اند که اسناد و مدارکی از سال 1382 بابت پرداخت تسهیلات به شهرداریها موجود می باشد. باتوجه به گذشت سال ها، نیاز به ساماندهی اسناد مذکور و تعیین تکلیف بدهی های معوق شهرداریها احساس می شد؛ لذا احصاء مطالبات از شهرداری‌های بدهکار از ابتدای سال 99 در دستور کار دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان قرار گرفت که میزان آن بیش از 141 میلیارد ریال مطالبات می باشد. همچنین حدود 3249 چک قدیمی شهرداریها، نیازمند عودت به شهرداریها می باشد.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه اظهار کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته اکنون پس از گذشت بیش از 6 ماه از سال توانستیم با دعوت از استانداریها و شهرداریهای تابعه 12 استان، بدهی های معوق آن استان ها را تعیین تکلیف نمائیم.که دراین اقدام مهم صورت گرفته، بیش از 953 فقره چک قدیمی به شهرداریهای مورد نظر عودت داده شد و در ازای مطالبات سازمان، چک جدید از حساب درآمدی شهرداریها جمعا به مبلغ 44 میلیارد و 200 میلیون ریال دریافت شد.

کوشش تبار افزود: با این اقدام صورت گرفته، ضمن تعیین تکلیف بدهی های چندین ساله شهرداریها و ساماندهی اسناد مالی سازمان، منابع صندوق تسهیلات شهرداریها تقویت گردید تا امکان پرداخت وام های جدید به شهرداریها بیش از پیش فراهم گردد.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام کرد: جا دارد از همکاری استانداریها و شهرداریهای استانهای خراسان جنوبی، قزوین، بوشهر، اصفهان، ایلام، گلستان، فارس، لرستان، سمنان، البرز، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی تشکر و قدردانی نمائیم که در دستیابی به این موفقیت نقش مهمی را ایفا نمودند. همچنین از تلاش مضاعف و بی وقفه و پیگیریهای مستمر پرسنل این دفتر تشکر می نمایم.

کوشش تبار افزود: این اقدام مهم سازمان شهرداری‌ها و دهیارهای کشور در تأمین منابع مالی شهرداری‌ها، نقش بسزایی در توسعه شهری و بهبود خدمت‌رسانی به شهروندان ایفا می‌نماید و امید است با تقویت منابع مالی صندوق تسهیلات شهرداری‌ها، روند پرداخت تسهیلات بانکی به شهرداری‌ها ادامه یابد تا شاهد فراهم شدن بیش‌ازپیش درآمد پایدار برای شهرداری‌های کشور باشیم.
 
 


تعداد بازدیدها : ۵۰۷
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQPD-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟